• 4
  • 7
  • 5
  • 6
  • Home
  • PRZEDSZKOLE
  • BAZA PRZEDSZKOLA

BAZA PRZEDSZKOLA

Przedszkole „Zaczarowana Podkowa” mieści się w przestronnym, jednopiętrowym budynku. Otoczone jest bardzo dużym, zadrzewionym ogrodem. Budynek został oddany do użytku we wrześniu 2016r.

Zaletą usytuowania „Zaczarowanej Podkowy” jest spokojna okolica i bliskość lasu. Przedszkole znajduje się w pobliżu nowych osiedli mieszkaniowych.

Do dyspozycji dzieci są dwa place zabaw. Ogrodzony i bezpieczny obszar stwarza przedszkolakom doskonałe warunki do przebywania na świeżym powietrzu. Naturalnie zacieniony teren do zabawy wyposażony jest w piaskownice, zjeżdżalnie, przeplotnie, drabinki do wspinaczki, huśtawki, domki zabaw, ławeczki i inne urządzenia gwarantujące dzieciom doskonałą zabawę przez cały rok.

Przedszkole Zaczarowana Podkowa posiada siedem oddziałów. Sale zabaw są jasne, duże, kolorowe i wielofunkcyjne. Każda z sal posiada bezpośredni dostęp do sanitariatów. Do dyspozycji przedszkolaków są również dwa przestronne, dobrze wyposażone i estetyczne hole, dające dzieciom możliwość aktywności ruchowej podczas niepogody. Wszystkie pomieszczenia dopasowane są do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Spełniają wymogi zarówno bezpieczeństwa jak i edukacyjne.

Obok przedszkola znajdują się dwa parkingi. Bezproblemowe parkowanie samochodów jest dodatkowym plusem.

.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkole jest czynne w godzinach od 6.30 do 17.00.

 

 

PROGRAM I ZAJĘCIA DODATKOWE

W przedszkolu realizujemy podstawę programową w oparciu o program Jadwigi Pytlarczyk „W kręgu zabawy”. Staramy się, by nasz program edukacyjno- wychowawczy był spójny z celem nadrzędnym – wszechstronnym, harmonijnym oraz radosnym rozwojem dziecka.

Wszystkie dzieci uczą się angielskiego. Osłuchują się z nowym językiem, uczą się angielskich słów i zwrotów, wykorzystują poznane słownictwo w różnych zabawach, recytują wierszyki i śpiewają piosenki, zgodnie z obowiązującą podstawą programową wychowania przedszkolnego. Zajęcia te prowadzone są przez lektora języka angielskiego dwa razy w tygodniu.

W przedszkolu realizowane są również programy własne: wychowawczy, profilaktyki, adaptacyjny do środowiska przedszkolnego oraz do klasy pierwszej.

Zajęcia dodatkowe:

  • Rytmika

Poprzez udział w zabawach ruchowych, śpiew, taniec, grę na instrumentach dzieci rozwijają poczucie rytmu, wyrabiają płynność ruchów, doskonalą słuch muzyczny.

Zajęcia dla wszystkich dzieci odbywają się 2 razy w tygodniu.

  • Zajęcia sportowe

Ćwiczenia, gry i zabawy ruchowe mają charakter ogólnorozwojowy. W zależności od warunków pogodowych organizowane są na świeżym powietrzu lub w holu przedszkola. Zajęcia prowadzone są przez trenerów lekkiej atletyki. Dedykowane są starszym przedszkolakom. Odbywają się raz w tygodniu.

 

W 2016 roku został oddany do użytku nowy budynek przedszkola